یکشنبه ۳۱ام شهریور ۱۳۹۸

logo
logo

ضرورت تغییر ساختار فروش نفت ایران در دوران تحریم

نائب رئیس مجلس در گفت‌وگو با فارس:ساختار فروش نفت ایران باید تغییر کند
نائب رئیس مجلس با تاکید بر ضرورت تغییر ساختار فروش نفت ایران در دوران تحریم گفت: بورس هم ابزاری در این راستا به شمار می رود و می تواند از کاهش میزان صادرات نفت ایران جلوگیری کند.

اشتراک در: telegram facebook google+

ضرورت تغییر ساختار فروش نفت ایران در دوران تحریم

نائب رئیس مجلس با تاکید بر ضرورت تغییر ساختار فروش نفت ایران در دوران تحریم گفت: بورس هم ابزاری در این راستا به شمار می رود و می تواند از کاهش میزان صادرات نفت ایران جلوگیری کند.

مسعود پزشکیان، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر در دنیا تلاش می‎شود که مانع هر معامله نفتی ایران شوند.

وی افزود: نکته‌ای که به ذهن من از نظر ساختاری می رسد این است که در قدم اول از حالت متمرکز خارج شویم و اگر بخواهیم به صورت کلاسیک جلو برویم، طرف مقابل تمام راه­‌ها را می­بندند؛ بنابراین باید به صورت غیرکلاسیک پیش رفت.

پزشکیان اضافه کرد: برای مثال می‌توان به تمام کسانی که در حوزه صنعت، کشاورزی، تجارت و نفت صاحب صلاحیت هستند، اختیاراتی برای فروش، عرضه، واردات و صادرات داده شود. اما این کار باید با هماهنگی و اطلاع صورت بگیرد. مانند انچه در دوران جنگ تجربه کردیم. به این شکل که هر استانی خودش یک لشکر داشت. حال این لشکر ها از هر منطقه باید ورود پیدا کنند تا دشمن نتواند ما را زمین گیر کند.

پزشکیان با اشاره به ضرورت استفاده از بورس نفت به عنوان یکی از ابزارهای مقابله با تحریم ها گفت: به هرحال بورس هم ابزاری در این راستا به شمار می رود که میتواند از کاهش میزان صادرات نفت ایران جلوگیری کند ولی یک راهکار کامل و کافی نیست.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مصاحبه های مشابه

دکتر عباس ملکی در گفت‌و‌گو با دنیای اقتصاد پاسخ داد:  با اروپا چه کنیم؟ سعیده فهریروزنامه‌نگار دکتر عباس ملکی، دانشیار سیاست‌گذاری انرژی دانشگاه صنعتی شریف در گفت‌وگویی با «دنیای اقتصاد» به بررسی تحولات اخیر در مناسبات ایران با اروپا و آمریکا از جمله راه‌اندازی SPV و تلاش واشنگتن برای برگزاری اجلاس ورشو پرداخت و با […]

در حالی که مقام معظم رهبری بارها از سیاست سهمیه‌بندی و عرضه بنزین با کارت سوخت تشکر و قدردانی کرده بودند، اما پس از حذف کارت سوخت در دیدار اخیر هیات دولت، اعلام کردند دولت باید به دنبال راهکاری برای کنترل مصرف بنزین باشد.

مهندس رضا محتشمی پور این روزها نام آشنایی برای صاحبان صنایع پلیمر ایران است. مهندس محتشمی پور در طول ۴سال اخیر در اکثر نشست ها و جلسات صاحبان صنایع پلیمر، حضور فعالی داشته و اکنون، اکثر صنعتگران از او به نیکی یاد می کنند و او را گوش شنوای شرکت ملی صنایع پتروشیمی می دانند.

در این میان سخنان جناب آقای رئیس جمهور و جناب آقای وزیر امور خارجه روشنتر از دیگران، فعالیت های دولت، نتایج بدست آمده و آینده کار را نشان می دهد. تردد کشتیها به وسائط با پرچم ۵ کشور ساحلی از نکات مثبت این کنوانسیون است. تاکید مجدد در مورد عدم مجوز برای حضور نیروهای نظامی و یا کشتی های جنگی به غیر از ۵ کشور حاشیه خزر از نیز از نتایج این کنوانسیون است.

درباره ما

گروه سیاست گذاری انرژی (پاسا) از سال 93 با محوریت فعالیت های علمی پژوهشی دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترای مهندسی سیستم های انرژی و با محوریت جناب دکتر ملکی تشکیل شد. محورهای اصلی فعالیت ها در این گروه عبارتند از اجرای پروژه های علمی-پژوهشی در حوزه سیاست گذاری، آینده پژوهی، امنیت و اقتصاد انرژی. همچنین گروه پاسا در زمینه آموزش و تربیت نیرو، دوره های علمی و صنعتی را در زمینه انرژی و زمینه های مورد نیاز سازمان ها برگزار می کند

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان آزادی، دانشگاه صنعتی شریف، دانشکده مهندسی انرژی

6616 - 09127350664

info@iepi.ir

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای گروه پژوهشی سیاست گذاری انرژی محفوظ می باشد . طراحی سایت و اجرا گروه نرم افزاری وینپ