شنبه ۲۶ام مرداد ۱۳۹۸

logo
logo

افزایش قیمت نفت به بیش از ۷۸ دلار !!!

با این که نزدیک به یک ماه تا اجرای تحریم‌های نفتی ایران مانده است، اما همچنان افزایش قیمت نفت را در بازارها مشاهده میکنیم. به علت نگرانی در مورد کاهش تولید نفت ایران از ماه نوامبرکه بازار را با کمبود مواجه خواهد کرد، امروز افزایش قیمت نفت را شاهد بودیم. هر بشکه نفت برنت با […]

اشتراک در: telegram facebook google+

افزایش قیمت نفت به بیش از ۷۸ دلار !!!

با این که نزدیک به یک ماه تا اجرای تحریم‌های نفتی ایران مانده است، اما همچنان افزایش قیمت نفت را در بازارها مشاهده میکنیم.

افزایش قیمت نفت

به علت نگرانی در مورد کاهش تولید نفت ایران از ماه نوامبرکه بازار را با کمبود مواجه خواهد کرد، امروز افزایش قیمت نفت را شاهد بودیم.

هر بشکه نفت برنت با ۵۶ سنت افزایش ۷۸٫۲۰ دلار فروخته شد. نفت خام آمریکا نیز با ۲۱ سنت افزایش ۷۰٫۰۱ دلار معامله شد.

هر دو شاخص نفتی در ۲ هفته گذشته به شدت افزایش قمیت داشتند، به طوری که نفت برنت با انتظار برای کاهش عرضه در بازار در سال جاری، بیش از ۱۰ درصد رشد قیمت داشت.

به ادعای رویترز، تحریم‌های آمریکا که از ماه نوامبر شروع می‌شود، هم‌اکنون صادرات نفت این کشور را کاهش داده است.

استفان اینس، تحلیلگر بازار در این رابطه گفت: «صادرات سومین تولیدکننده بزرگ نفت اوپک سریع‌تر از انتظار کاهش یافته است…نگرانی در مورد کاهش عرضه در حال افزایش است.»

وی ادامه داد «افزایش قیمت نفت برنت ناشی از این تصور است که تحریم‌های آمریکا علیه صادرات نفت ایران در نهایت به کمبود عرضه در بازار منجر خواهد شد.»

ادوارد بل، تحلیلگر بانک ان بی دی امارات در دبی با این موضوع موافق است: «تولید نفت ایران هم اکنون نشانه‌ای از کاهش بروز داده و ۱۵۰ هزار بشکه در روز در ماه گذشته کاهش داشته است… واردکنندگان نفت ایران هم‌اکنون در حال کنار گذاشتن محموله‌های ایران هستند.»

تولید نفت اوپک در ماه آگوست ۲۲۰ هزار بشکه در روز افزایش یافت و به ۳۲٫۷۹ میلیون بشکه در روز رسید که بالاترین رقم در سال ۲۰۱۸ به شمار می‌رود.

حفاران آمریکایی برای نخستین بار در ۳ هفته گذشته ۲ دکل نفتی را روشن کردند و در مجموع تعداد دکل‌های نفتی فعال این کشور به ۸۶۲ دکل رسید.

در عین حال، انتظار می‌رود اختلاف تجاری میان آمریکا و دیگر کشورهای بزرگی نظیر چین و اتحادیه اروپا به تقاضا برای نفت صدمه بزند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مشابه

هم‌زمان با شمارش معکوس افتتاح رسمی سه طرح جدید افزایش ظرفیت تولید پتروشیمی در این صنعت استراتژیک به ۶۵ میلیون تن، ۱۰ طرح دیگر تولید پتروشیمی با پیشرفت ساخت بیش از ۷۵ درصد در صف راه‌اندازی ایستادند. در شرایط فعلی ظرفیت تولید پتروشیمی و محصولات پتروشیمی و پلیمری ایران به حدود ۶۲ میلیون و ۱۵۰ […]

درباره ما

گروه سیاست گذاری انرژی (پاسا) از سال 93 با محوریت فعالیت های علمی پژوهشی دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترای مهندسی سیستم های انرژی و با محوریت جناب دکتر ملکی تشکیل شد. محورهای اصلی فعالیت ها در این گروه عبارتند از اجرای پروژه های علمی-پژوهشی در حوزه سیاست گذاری، آینده پژوهی، امنیت و اقتصاد انرژی. همچنین گروه پاسا در زمینه آموزش و تربیت نیرو، دوره های علمی و صنعتی را در زمینه انرژی و زمینه های مورد نیاز سازمان ها برگزار می کند

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان آزادی، دانشگاه صنعتی شریف، دانشکده مهندسی انرژی

6616 - 09127350664

info@iepi.ir

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای گروه پژوهشی سیاست گذاری انرژی محفوظ می باشد . طراحی سایت و اجرا گروه نرم افزاری وینپ